Thein představil novou značku Thein Security. Zaměří se na kyberbezpečnost

Investiční skupina Thein Tomáše Budníka zakládá novou značku Thein Security, která ve skupině Thein zastřeší aktivity v oblasti kyberbezpečnosti. Na pozici výkonné ředitelky Thein Security nastoupila Irena Hýsková, jejímž prvním úkolem je spustit Security Operations Center.

Společně se sesterskou entitou Thein Digital je nová značka součástí fondu J&T Thein SICAV a obě budou sídlit v budově Enterprise na pražském Pankráci.

Thein Security vznikla s cílem vytvořit špičkovou bezpečnostní organizaci. Pod tuto značku tak budou spadat veškeré služby spojené s ochranou firem v kyberprostoru. Thein Security bude provozovat bezpečností středisko, tzv. Security Operations Center a poskytovat ho formou služby těm zákazníkům, kteří se chtějí soustředit na své podnikání, ale současně chtějí mít prvotřídní dohled nad ochranou svých dat v kyberprostoru.

„Vnímáme, že oblast kybernetické bezpečnosti je zcela zásadní příležitostí a růstovým oborem, takže v portfoliu skupiny Thein už má dlouho své místo. Z Thein Security chceme vybudovat firmu, která bude schopna poskytnout českým i evropským firmám plnohodnotné bezpečnostní řešení. Hned pro odstartování do ostrého provozu spouštíme Security Operations Center, které bude pod vedením našich odborníků v nepřetržitém provozu detekovat bezpečnostní hrozby a reagovat na ně,” řekl zakladatel a majitel skupiny Thein Tomáš Budník.

Výkonnou ředitelkou nově vzniklé značky se stala Irena Hýsková, která přišla s téměř dvacetiletými zkušenostmi v managementu ve společnostech jako O2 nebo Vodafone. V Thein Security má na starosti naplnění bezpečnostní strategie, zavedení bezpečnostního dohledového centra SOC (Security Operations Center) jako služby, ale také finanční a provozní řízení a definici prodejní strategie.

„Po téměř dvaceti letech v zaběhnutých korporacích jsem se rozhodla zkusit něco nového a nastoupit do mladého ambiciózního projektu. Mé rozhodnutí motivovaly dvě věci – první je moje důvěra v Tomáše Budníka a tým, který kolem sebe postavil. Druhou je to, že plně věřím potenciálu kyberbezpečnosti. Je to veliká příležitost a já jsem ráda, že jí mohu uchopit a být součástí jednoho z nejambicióznějších projektů tohoto odvětví u nás. Naším cílem je stát se leadrem v oblasti kybernetické bezpečnosti v Česku i na Slovensku,” doplnila Irena Hýsková. Obě odnože skupiny Thein z oblasti IT, tedy Thein Digital a Thein Security, se stěhují ze svých dosavadních kanceláří do budovy Enterprise na Pankráci, kde budou mít za souseda například bezpečnostní společnost Avast. V nových prostorách bude dostatek místa pro růst obou divizí, ale především je budova lépe vybavená a připravená pro poskytování služby Bezpečnostního dohledového centra SOC.

Kategorie: Aktuality
12/2021

Zanechat komentářIT-bezpecnost-logo-white

Login

2017 DCD Publishing s.r.o. ©  Všechna práva vyhrazena

Web by Marián Rehák.