Nový ESA Identity Connector dává zákazníkům možnost využívat ESA k ochraně jakékoli služby nebo aplikace, která používá k ověřování svých uživatelů externí poskytovatele identity prostřednictvím autentizačního protokolu SAML. Tím se výrazně rozšiřují integrační schopnosti, které nyní zákazníkům umožňují používat ESA k ochraně přístupu k celé řadě dalších služeb a prostředí, jako jsou e-mail, VPN, Office 365 nebo Dropbox.
Verze 3.0 rovněž přináší podporu nativního biometrického ověřování v ESA aplikaci na mobilních zařízeních. „V praxi to znamená, že uživatelé budou moci potvrdit svou identitu kromě PINu také pomocí otisku prstu nebo rozpoznáním obličeje. Přihlašování pomocí biometrie je na českém trhu spíše novinka. Zatím jej využívá zhruba desetina firem,“ vysvětlil Martin Skýpala, produktový specialista z bezpečnostní společnosti ESET
Inovovaná verze nabízí také zásadní vylepšení výkonu a robustnosti. Nasazení ESA je tak možné i pro organizace se 100 000 uživateli. Nově lze zaslat jednorázová hesla a instalační odkazy prostřednictvím e-mailu, což je funkce, kterou řada IT administrátorů v řešení postrádala.
„Bezpečnostní programy pro firmy musejí být spolehlivé, nenáročné na používání a bez dopadů na firemní procesy. Zároveň je třeba, aby splňovaly zvyšující se požadavky na zabezpečení řady zařízení a prostředí. ESET Secure Authentication nabízí jednoduché a efektivní řešení ochrany dat a přístupu ke cloudovým službám, které nijak neovlivňuje efektivitu práce zaměstnanců,“ doplnil Skýpala.